Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος 0-0 Reviewed by Momizat on . Στην ενδεκάδα της Δόξας βρίσκεται ο νεοαποκτηθείς επιθετικός, Νίκος Κουσκουνάς. Στον πάγκο βρίσκεται ο Αρναρέλλης, που είναι πιθανό να αντιμετωπίσει την πρώην τ Στην ενδεκάδα της Δόξας βρίσκεται ο νεοαποκτηθείς επιθετικός, Νίκος Κουσκουνάς. Στον πάγκο βρίσκεται ο Αρναρέλλης, που είναι πιθανό να αντιμετωπίσει την πρώην τ Rating: 0

Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος 0-0

Στην ενδεκάδα της Δόξας βρίσκεται ο νεοαποκτηθείς επιθετικός, Νίκος Κουσκουνάς. Στον πάγκο βρίσκεται ο Αρναρέλλης, που είναι πιθανό να αντιμετωπίσει την πρώην του ομάδα, ενώ εκτός αποστολής έχει μείνει ο Σιώπης. Ξεκινάει ο αγώνας.

Η Δόξα Δράμας αγωνίζεται με μωβ εμφανίσεις, αφού ο Παναιγιάλειος εμφανίστηκε στο γήπεδο με δύο παρεμφερείς ασπρόμαυρες. Αν και ο κανονισμός προβλέπει ότι η φιλοξενούμενη έπρεπε να φορέσουν διαφορετική, οι γηπεδούχοι εξυπηρέτησαν και χρησιμοποιούν την τρίτη τους εμφάνιση.

Στο 15′ Σουτ του Μπαϊκαρά, η μπάλα κοντράρει στον Καζναφέρη και αλλάζει πορεία. Στο 19′ η άμυνα του Παναιγιαλείου απομακρύνει τη μπάλα σε σουτ του Κάσες. Στο 22′ ο Ματσούκας παίρνει κίτρινη και φτάνουμε στο 41΄με 4ο κόρνερ για τη Δόξα ανεκμετάλλευτο. Υπάρχει πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων για τους Μαυραετούς. Ο Παναιγιάλειος με καλή αμυντική λειτουργία, δεδομένων και των ελλείψεων που έχει, δείχνει ότι έχει στόχο να κρατήσει το μηδέν παθητικό. Τελειώνει ισόπαλο το πρώτο ημίχρονο.

Έναρξη 2ου ημιχρόνου κι έχουμε αλλαγή για τη ΔΟΞΑ  στη θέση του Γουνδουλάκη ο Αρναρέλλης. Στο 65′ έχουμε σέντρα του Μπαϊκαρά, κεφαλιά του Μαρκόπουλου, μα μπλοκάρει ο Αθανασίου. Οι κίτρινες έχουν την τιμητική τους σήμερα αφού μέχρι το 78΄έχουν δοθεί 7, 3 στην Δόξα και 4 στον Παναιγιάλειο. Κίτρινη στο 70′ ο Μπαϊκαράς και στο 78′ ο Χοσε Μαρία Κάσες.

Στο 83′ 2η κίτρινη στον  Καζναφέρη που αρνείται να φύγει από τον αγωνιστικό χώρο και επικρατεί ένταση μεταξύ των παικτών. Κίτρινη και στον τερματοφύλακα μας Ορέστη Μένκα και αφού πέρασα τα 90′ συνεχίζει ο αγώνας με 6΄λεπτά καθυστέρηση και μια ακόμη κίτρινη μέσα σε αυτά.

ΤΕΛΟΣ αγώνα με ισόπαλο τον αγώνα και 11 κίτρινες με μία κόκκινη.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Άγγελος Διγκόζης): Μένκα, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Γκότοβος, Ντιμιτρόφσκι, Γουνδουλάκης, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά, Κάσες, Ματσούκας, Κουσκουνάς.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Αθανασίου, Ρέλλας, Κοντοχρήστος, Στίκας, Βλάχος, Γκούμας, Καζναφέρης, Γκούφας, Σκαρτσίλας, Κόκκορης, Σταματής.