Νίκη για τους Νέους επί του Αιγινιακού Reviewed by Momizat on . Ακόμη μία νίκη πέτυχαν οι Νέοι Κ19 της Δόξας επικρατώντας των Νέων Κ19 του Αιγινιακού με σκορ 6-1, στον αγώνα που έγινε σήμερα στο γήπεδο Κουδουνίων, για την 7η Ακόμη μία νίκη πέτυχαν οι Νέοι Κ19 της Δόξας επικρατώντας των Νέων Κ19 του Αιγινιακού με σκορ 6-1, στον αγώνα που έγινε σήμερα στο γήπεδο Κουδουνίων, για την 7η Rating: 0

Νίκη για τους Νέους επί του Αιγινιακού

Ακόμη μία νίκη πέτυχαν οι Νέοι Κ19 της Δόξας επικρατώντας των Νέων Κ19 του Αιγινιακού με σκορ 6-1, στον αγώνα που έγινε σήμερα στο γήπεδο Κουδουνίων, για την 7η αγωνιστική του Β’ ομίλου του Πρωταθλήματος της Football League Νέων.
Οι νεαροί παίκτες της Δόξας μπήκαν δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2’ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Δεληγιώρογλου.

Φωτορεπορτάζ  Παύλος Σιδηρόπουλος  Σμύρνης  34 Δράμα

Τηλ:25210 33828  6932576242

Στο 15’ ο Γεωργιάδης με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από μπαλιά του Κούτκα στην πλάτη της άμυνας έκανε το 2-0.
Τρία λεπτά αργότερα ο Γρηγοριάδης με ατομική ενέργεια και σουτ πέτυχε το 3-0.
Στο 22’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με κεφαλιά του Μιχαηλούδη, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Γεωργιάδης με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Διγκόζη από τα δεξιά έκανε το 4-1.
Στο 32’ έπειτα από σέντρα του Παπαγεωργίου από τα δεξιά και σουτ στην κίνηση από τον Διγκόζη η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, με τους νεαρούς παίκτες της Δόξας να επιμένουν και στην εξέλιξη της φάσης ο Γεωργιάδης να πετυχαίνει χατ τρικ και να κάνει το 5-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε στο 50’ ο Διγκόζης με σουτ.