Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδος Reviewed by Momizat on . Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Τετάρτης (19/12) και της Πέμπτης (20/12) της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος και μετά τον Φωστήρα που απέκλεισε τον Πανιώνιο και η Κα Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Τετάρτης (19/12) και της Πέμπτης (20/12) της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος και μετά τον Φωστήρα που απέκλεισε τον Πανιώνιο και η Κα Rating:

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδος

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Τετάρτης (19/12) και της Πέμπτης (20/12) της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος και μετά τον Φωστήρα που απέκλεισε τον Πανιώνιο και η Καβάλα θα είναι στην 4η φάση, καθώς “πέταξε” εκτός θεσμού την ΑΕΚ.

Από εκεί και πέρα εύκολο έργο είχαν η Βέροια που νίκησε με 2-0 τον Θρασύβουλο στην Φυλή και ο Λεβαδειακός που συνέτριψε με 5-0 στην Κατερίνη τον Πιερικό.

Στην Κέρκυρα ο τοπικός ΑΟΚ και ο Τύρναβος αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0), ωστόσο η ομάδα του νησιού των “Φαιάκων” είχε νικήσει στο πρώτο ματς με 2-0 και προκρίθηκε.

Τα υπόλοιπα οκτώ παιχνίδια της 3ης φάσης θα διεξαχθούν το προσεχές σαββατοκύριακο (22-23/12), ενώ σε ότι αφορά την 4η φάση που θα διεξαχθεί 9 Ιανουαρίου έχουν βγει ήδη τα δύο πρώτα ζευγάρια.

Συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί την Καβάλα στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” και ο Λεβαδειακός περιμένει την Κέρκυρα στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς.

Συνοπτικά το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδος

1η φάση

Τετάρτη (24/10)

3. Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Δράμας 1-0

4. Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2 (1-3 στα πέναλτι)

7. Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών 4-1

8. Χανιά-Φωκικός 2-1

9. Καλαμάτα-Θρασύβουλος 1-1 (3-4 στα πέναλτι)

10. Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων 0-1

13. Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα 0-0 (3-5 στα πέναλτι)

15. Βατανιακός-Νίκη Βόλου 0-0 (1-4 στα πέναλτι)

16. Αιγινιακός-Εργοτέλης 1-1 (6-5 στα πέναλτι)

17. Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής 2-1

19. Δόξα Κρανούλας-Πιερικός 0-0 (1-3 στα πέναλτι)

20. Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου 1-2

22. Φωστήρας-Ζάκυνθος 4-0

12. Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (1-4 στα πέναλτι)

5. Προοδευτική-Ηρακλής 1-0

11. Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός 3-1

14. Πανηλειακός-Παναχαϊκή 0-0 (3-4 στα πέναλτι)

Πέμπτη (25/10)

1. Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου 1-3

2. Αχαρναϊκός-ΑΕΛ 0-1

23. Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

18. ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός 1-2 παρ. (1-1 κανονικός αγώνας)

6. Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης 3-4 στα πέναλτι (1-1 στην παράταση, 0-0 κανονικός αγώνας)

21. Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα 0-1 παρ. (0-0 κανονικός αγώνας)

2η φάση

Τρίτη (30/10)

25. Πανσερραϊκός-Οδυσσέας Κορδελιού 2-1

29. Αναγέννηση Γιαννιτσών-Νίκη Βόλου 0-1

Τετάρτη (31/10)

26. Εθνικός Σιδηροκάστρου-Τύρναβος 1-4

27. Θρασύβουλος-Βύζας Μεγάρων 1-0

24. Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (5-3 στα πέναλτι)

Πέμπτη (01/11)

30. Φωστήρας-Χανιά 0-0 (5-4 στα πέναλτι)

28. Καβάλα-Παναιγιάλειος 2-0

3η Φάση

1ος αγώνας

Τετάρτη (28/11)

34. Φωστήρας-Πανιώνιος 1-0

42. ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης 1-0

39. Λεβαδειακός-Πιερικός 2-0

38. Ολυμπιακός-Παναχαϊκή 2-0

Πέμπτη (29/11)

36. Τύρναβος-Κέρκυρα 0-2

31. Πανθρακικός-Νίκη Βόλου 2-0

46. Παναθηναϊκός-Προοδευτική 4-0

37. ΠΑΣ Γιάννινα-Πανσερραϊκός 1-0

Τετάρτη (12/12)

35. Βέροια-Θρασύβουλος 0-0

43. Καλλιθέα-Άρης 3-1

41. Ολυμπιακός Βόλου-Ατρόμητος 1-1

45. ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης 0-0

Πέμπτη (13/12)

44. Πλατανιάς-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-1

32. Καβάλα-ΑΕΚ 0-0

40. Αιγινιακός-ΠΑΟΚ 1-3

33. Εθνικός Γαζώρου-Skoda Ξάνθη 1-1

2ος αγώνας

Τετάρτη (19/12)

46. Προοδευτική-Παναθηναϊκός 1-2

31. Νίκη Βόλου-Πανθρακικός 1-1

34. Πανιώνιος-Φωστήρας 2-1

38. Παναχαϊκή-Ολυμπιακός 1-1

Πέμπτη (20/12)

35. Θρασύβουλος-Βέροια 0-2

36. Κέρκυρα-Τύρναβος 0-0

39. Πιερικός-Λεβαδειακός 0-5

32. ΑΕΚ-Καβάλα 0-1

Σάββατο (22/12)

42. Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ (18.30)

45. Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ (18.30)

40. ΠΑΟΚ-Αιγινιακός (20.30)

41. Ατρόμητος-Ολυμπιακός Βόλου (20.30)

Κυριακή (23/12)

44. Αναγέννηση Καρδίτσας-Πλατανιάς (18.30)

33. Skoda Ξάνθη-Εθνικός Γαζώρου (18.30)

37. Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα (20.30)

43. Άρης-Καλλιθέα (20.30)

4η Φάση (09/01/2013)

47. Νικητής 43-Νικητής 40

48. Λεβαδειακός-Κέρκυρα

49. Ολυμπιακός-Καβάλα

50. Παναθηναϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας ή Πλατανιάς

51. Βέροια-Skoda Ξάνθη ή Εθνικός Γαζώρου

52. Απόλλων Σμύρνης ή ΟΦΗ-Πανθρακικός

53. Πανσερραϊκός ή ΠΑΣ Γιάννινα-Φωστήρας

54. Νικητής 41-Νικητής 45

 

πηγή sport24.gr

© 2010-2017 Powered By Indrama.gr team

Scroll to top