Σε αγαπάμε γιατί είσαι η ΔΟΞΑ!!!!! Reviewed by Momizat on . Ξεκινάει ο αγώνας με τις χειρότερες για εμάς, προοπτικές, αφού η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου στο 2' λεπτό ανοίγει το σκόρ, πριν καν πούμε "καλησπέρα". Μετά απο α Ξεκινάει ο αγώνας με τις χειρότερες για εμάς, προοπτικές, αφού η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου στο 2' λεπτό ανοίγει το σκόρ, πριν καν πούμε "καλησπέρα". Μετά απο α Rating:

Σε αγαπάμε γιατί είσαι η ΔΟΞΑ!!!!!

Ξεκινάει ο αγώνας με τις χειρότερες για εμάς, προοπτικές, αφού η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου στο 2′ λεπτό ανοίγει το σκόρ, πριν καν πούμε «καλησπέρα».

Μετά απο αυτό, η Δόξα για 10 συνεχόμενα λεπτά προσπαθεί να ισοφαρήσει, μάταια όμως, αφού συνέχεια καταλήγουν αουτ.  Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, λίγες είναι οι ευκαιρίες της Δόξας, 32′ σέντρα του Περπερίδη στον Ιντζόγλου, 34′ αλλαγή του Ρούσεφ με τον Περπέρογλου. Στο 44′ κίτρινη δίνεται στον Μπάρος και το επιθετικό παιχνίδι του Βόλου βρίσκει στο ημίχρονο τον Ολυμπιακό να είναι μπροστά με 1-0.

Δεύτερο ημίχρονο και η κακή εικόνα της Δόξας συνεχίζεται, αφού ο Ολυμπιακός Βόλου δεν αφήνει λεπτό ανεκμετάλλευτο επίθεσης και άμυνας. Στο 53′ ο Βόλος χάνει πολύ καλή ευκαιρία για να κάνει το 2-0.  Στο 59′ μία μέτρια προσπάθεια του Πουλάκου να σουτάρει, μα μπλοκάρει ο Γκίτκος.

Στο 60′ αλλαγή στη θέση του Μιλένκοβιτς μπαίνει ο Κάπελ.  Συνεχίζει η θεσσαλική ομάδα να απειλεί και να μην αφήνει περιθώρια να κάνουν ευκαιρία οι δικοί μας παίχτες.  Αυτό έχει και το αποτέλεσμα του 2ου γκολ στο 69′. Δυσμενές αποτέλεσμα για την Δόξα, αφού πρέπει να επισπεύσει στρατηγική για πιθανή ισοφάριση του αγώνα.

Στο 74′ μπαίνει ο Χιντατσέλι στη θέση του Καμινιώτη. Στο 81′ μία πολύ καλή ευκαιρία για την Δόξα με τον Πουλάκο να πλασάρει απο το ύψος της μικρής περιοχής και αριστερά, όμως η μπάλα καταλήγει στο αριστερό δοκάρι.  Στο 81′ παίρνει κίτρινη κάρτα και ο Κοντεών.

Τρία λεπτά καθυστέρησης, όχι όμως θετικά για την δική μας ομάδα.  Όπως και να έχει εμείς αγαπάμε την Δόξα…..γιατί είναι η ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!!!  Πως να το κάνουμε?

__________ (1)

Ολυμπιακός Βόλου (Σάββας Παντελίδης): Γκίτκος, Πετκάκης, Κατσιαρός, Παλαιολόγος, Κωστούλας, Ολίσε, Πινδώνης, Ανιέτε, Μπρέσκα, Γιενγκά, Σολάκης.

Δόξα Δράμας (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Δαύκος, Ταραλίδης, Καμινιώτης, Ιντζόγλου, Κοντεών, Πουλάκος, Κάσσος, Περπερίδης, Ντος Σάντος, Μιλένκοβιτς, Ρούσεφ.