2ο Τουρνουά Αναστάσιος Δουμπέσας Reviewed by Momizat on . Η Ακαδημία Ποδοσφαίρου της Δόξας Δράμας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας προσκαλέσει στο 2ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου «Αναστάσιος Δουμπέσας» που θα πραγματοποιηθ Η Ακαδημία Ποδοσφαίρου της Δόξας Δράμας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας προσκαλέσει στο 2ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου «Αναστάσιος Δουμπέσας» που θα πραγματοποιηθ Rating:

2ο Τουρνουά Αναστάσιος Δουμπέσας

Η Ακαδημία Ποδοσφαίρου της Δόξας Δράμας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας προσκαλέσει στο 2ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου «Αναστάσιος Δουμπέσας» που θα πραγματοποιηθεί στις γηπεδικές εγκαταστάσεις του Συλλόγου μας (κυρίως & βοηθητικό γήπεδο) στις 12 & 13 Μαΐου 2012 με συμμετοχή παιδιών, σε τέσσερις κατηγορίες 1999-2000, 2001, 2002 & 2003.

Ο σκοπός της παραπάνω διοργάνωσης είναι διπλός. Πρώτον, η καθιέρωση ενός μεγάλου ετήσιου ποδοσφαιρικού γεγονότος στην πόλη μας, όπου θα προάγονται η αθλητική παιδεία, η ευγένεια, ο σεβασμός και το ‘ευ αγωνίζεσθαι’. Ο δεύτερος στόχος είναι να τιμήσουμε έναν μεγάλο ευεργέτη της οικογένειας της Δόξας, τον ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ ΔΟΥΜΠΕΣΑ που το 1923 δώρισε την έκταση όπου δημιουργήθηκε το σημερινό γήπεδο της ΟΜΑΔΑΣ μας. Ο Αναστάσιος Δουμπέσας γεννήθηκε στις Πάδες Κονίτσης και με την οικογένειά του μετανάστευσε στην τότε ακόμη τουρκοκρατούμενη Δράμα. Ασχολήθηκε με το εμπόριο εδώδιμων & αποικιακών προϊόντων καθώς και με παρεμφερείς δραστηριότητες. Δημιούργησε μεγάλη περιουσία και το έτος 1923 με την συνδρομή του Στρατηγού Μιλτιάδη Κοιμήση δώρισε στη ΔΟΞΑ την έκταση, όπου δημιουργήθηκε το γήπεδο ΔΟΞΑΣ. Πέθανε στη Δράμα το έτος 1927.

Υ.Γ. Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες την Ασπασία Δέκου, εγγονή του Αναστάσιου Δουμπέσα.

Ακολουθεί το πρόγραμμα των αγώνων:

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΜΑΪΟΥ 2012 ΓΕΝ 1999-2000

Α ΟΜΙΛΟΣ

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΑΡΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΕΤΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΩΡΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΑΓ. ΧΩΡΟΙ

09.15

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΓΗΠΕΔΑ Α

09.30

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

09.30

ΑΡΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

10.05

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

10.05

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΑΕΤΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

10.40

ΑΡΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

10.40

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

11.15

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

11.15

ΑΕΤΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

11.50

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

11.50

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΡΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

12.25

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΑΕΤΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

12.25

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

13.00

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 7-8

ΓΗΠΕΔΟ Α2

13.00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

13.35

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 5-6

ΓΗΠΕΔΟ Α2

13.35

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

14.15

ΛΗΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΜΑΪΟΥ 2012 ΓΕΝ 2002

Α ΟΜΙΛΟΣ

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ

ΠΑΟΚ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΑ

ΑΓ. ΧΩΡΟΙ

09.45

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΓΗΠΕΔΑ Β

10.00

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

10.00

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΠΑΟΚ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

10.30

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

10.30

ΠΑΟΚ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

11.00

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

11.00

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

11.40

1ος Α ΟΜΙΛΟΥ

2ος Β ΟΜΙΛΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

11.40

1ος Β ΟΜΙΛΟΥ

2ος Α ΟΜΙΛΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

12.15

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 5-6

ΓΗΠΕΔΟ Β2

13.00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

13.15

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

14.15

ΛΗΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΜΑΪΟΥ 2012 – ΓΕΝ 2001

Α ΟΜΙΛΟΣ

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΔΟΞΑ ΑΝΤ. ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΩΡΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΑΓ. ΧΩΡΟΙ

09.15

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΓΗΠΕΔΑ Α

09.30

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

09.30

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

10.05

ΔΟΞΑ ΑΝΤ. ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

10.05

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

10.40

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

10.40

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

11.15

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΑΝΤ. ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

11.15

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

11.50

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

11.50

ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

12.25

ΔΟΞΑ ΑΝΤ. ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΓΗΠΕΔΟ Α2

12.25

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

13.00

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 7-8

ΓΗΠΕΔΟ Α2

13.00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

13.35

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 5-6

ΓΗΠΕΔΟ Α2

13.35

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Α1

14.15

ΛΗΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΜΑΪΟΥ 2012 – ΓΕΝ 2003

Α ΟΜΙΛΟΣ

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΛΥΔΙΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΩΡΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΑΓ. ΧΩΡΟΙ

09.15

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΓΗΠΕΔΑ Β

09.30

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΔΟΞΑ ΛΥΔΙΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

09.30

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

10.05

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

10.05

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

10.40

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

10.40

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΔΟΞΑ ΛΥΔΙΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

11.15

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

11.15

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

11.50

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΑΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

11.50

ΔΟΞΑ ΛΥΔΙΑΣ

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

12.25

ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ

ΠΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΓΗΠΕΔΟ Β2

12.25

ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

13.00

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 7-8

ΓΗΠΕΔΟ Β2

13.00

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

13.35

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 5-6

ΓΗΠΕΔΟ Β2

13.35

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ Β1

14.15

ΛΗΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2010-2017 Powered By Indrama.gr team

Scroll to top