Ερμής Οχυρού – Aπόλλων Νεροφράκτη:1-2 Reviewed by Momizat on . Αγώνας μπαράζ για άνοδο στην Α2 ΕΠΣΔ Ο Απόλλωνας πήρε το εισιτήριο για την Α2 κατηγορία Χαρακτηρίστηκε ως το ματς της χρονιάς και όχι άδικα, αφού έδινε το εισιτ Αγώνας μπαράζ για άνοδο στην Α2 ΕΠΣΔ Ο Απόλλωνας πήρε το εισιτήριο για την Α2 κατηγορία Χαρακτηρίστηκε ως το ματς της χρονιάς και όχι άδικα, αφού έδινε το εισιτ Rating:

Ερμής Οχυρού – Aπόλλων Νεροφράκτη:1-2

Αγώνας μπαράζ για άνοδο στην Α2 ΕΠΣΔ

Ο Απόλλωνας πήρε το εισιτήριο για την Α2 κατηγορία

Χαρακτηρίστηκε ως το ματς της χρονιάς και όχι άδικα, αφού έδινε το εισιτήριο της ανόδου στη μια από τις δυο ομάδες. Ερμής Οχυρού και Απόλλωνας Νεροφράκτη, ήθελαν τη νίκη, με το πρώτο μέρος να κυλάει με τους τυπικά γηπεδούχους να σκοράρουν πρώτοι και να έχουν και δυο πολύ καλές ευκαιρίες να αυξήσουν το δείκτη του σκορ. Και εκεί που όλα έδειχναν πως θα πηγαίναμε με το Οχυρό προηγούμενο, ο Νταούτεβ είχε άλλη γνώμη, καθώς με δικό του σουτ ο Νεροφράκτης έφερε το ματς στα ίσα. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι το Οχυρό ήταν αυτό που είχε τις καλύτερες φάσεις, αλλά ο Νεροφράκτης ήταν αυτός που πέτυχε το “χρυσό” τέρμα με τον Καραγουδάκη (πέντε λεπτά πριν οδηγηθούμε στην παράταση)και χάρισε στην ομάδα του το εισιτήριο της ανόδου στην επόμενη κατηγορία. Πάντως αξίζουν συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες για την προσπάθεια που κατέβαλαν και μακάρι να γινόταν να ανέβαιναν και οι δυο.

Οι φάσεις του αγώνα

Στο 4΄ ο Νταούτεβ σούταρε από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Στο 7΄ σουτ του Βασιλειάδη, η μπάλα χτύπησε στον τερματοφύλακα, την έδιωξε ο αμυντικός.

Στο 9΄ εκτέλεση φάουλ του Αμασαλίδη, απέκρουσε ο Χαρπαντίδης με δυσκολία.

Στο 15΄κόρνερ ο Σπυρίδης, κεφαλιά του Χ.Ξανθόπουλου και γίνεται το 1-0.

Στο 34΄ τετ-α-τετ του Σπυρίδη, απέκρουσε ο Θωίδης εντυπωσιακά.

Στο 35΄ μπαλιά του Η.Ξανθόπουλου, τετ-α-τετ του Σπυρίδη, πέρασε τον τερματοφύλακα, αλλά πλάσαρε άουτ!!!

Στο 44΄ο Νταούτεβ μετά από μεγάλη μπαλιά πλάσαρε (αφού προηγουμένως γλίστρησε ο Χαρπαντίδης) και με ψύχραιμο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 71΄ μπαλιά του Η.Ξανθόπουλου, σουτ του Γαλόπουλου με το αριστερό έδιωξε σε κόρνερ ο Θωίδης.

Στο 75΄ ψηλοκρεμαστό σουτ του Σπυρίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 85΄μπαλιά του Αμασαλίδη, ο Καραγουδάκης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Διαιτητές:Κύζας (Βάντσης – Γκοτζαρίδης)-4ος Τσενεκίδης

Ερμής Οχυρού: Ερμής Οχυρού: Χαρπαντίδης, Βαρυτιμιάδης (87΄ Τσαλουκίδης), Τομπουλίδης, Τσεκερίδης, Ξανθόπουλος Χ., Ζαφειρίου (58΄ Ευσταθιάδης), Γ., Βασιλειάδης, Ξανθόπουλος Η., Σπυρίδης, Καμπούροβ, Ελευθεριάδης (66΄ Γαλόπουλος)

Νεροφράκτης: Θωίδης, Αμασαλίδης (90+4 Νερατζάκης), Παπαδόπουλος Μ., Βαφειάδης, Τοπαλίδης, Ιμπίσεφ, Καραγουδάκης, Σ. Σούλα, Ιζάκοφ, Νταούτεφ, Ασημάκης (64΄ Δοξακάκης)